4 důvody, proč se jednoznačně vyplatí investovat do nemovitostí

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

Chcete zhodnotit své peníze, ale nevíte jak? Přemýšlíte o jejich uložení, ale netušíte kam? Moje rada je prostá: Investujte do nemovitostí. Přesvědčím vás nejméně 4 rozumnými důvody, proč a jak se vám investice vrátí. 

Tuším, co se vám zrovna honí hlavou. Nejste první, ani poslední: 

Když už se někde o investování do nemovitostí dočtete, jsou to většinou záporně laděné zprávy. Jednou o nafouknuté bublině, která co nevidět splaskne a ceny se propadnou. Pak zase o realitní krizi, která pokud teď není, tak se brzy jistě dostaví. Nebo taky o realitkách, jež špatně radí do čeho investovat a své klienty jenom obírají. O zničených investičních bytech, jejichž opravy stály pronajímatele stovky tisíc… 

Takhle bychom tady mohli pokračovat ještě na desítkách řádků. Ale stejně bych vám řekl to samé: Je to KLAM

Média a široká veřejnost se asi vyžívají v záporném vztahu k nemovitostem, mluví spíše o problémech než o šťastných příbězích lidí, kteří dobrými investicemi vydělávají a žádné problémy je netrápí. 

Mám důkazy:

2 pozitivní příběhy investování do nemovitostí: 960 000 Kč a 1 440 000 Kč za pár let

Jaktože jsou mezi námi lidé, kteří díky nemovitostem bohatnou? Proč o tom ve zprávách neuslyšíte? Ať je to závist nebo naše typická česká povaha, ty příběhy tady jsou:

Mé klientce Monice se povedlo v roce 2015 koupit v Rostoklatech stavební pozemek, který po 3 letech bez práce prodala a vydělala 960 000 Kč. Zajistila si tím krásný finanční základ pro následný nákup rodinného domu ve Vinoři. 

Kamarádka Terka zase za 6 let vydělala na prodeji panelového bytu v Petrovicích 1 440 000 Kč čistého.

Přečtěte si celý příběh pošťačky Terky, která si díky dobré investici do nemovitosti zajistila pohodový život>>

A teď už se po hlavě vrhněme na důvody, které změní váš pohled na investování do nemovitostí:

1. Čím dřív se rozhodnete investovat do nemovitosti, tím dřív se stanete milionáři

Nedělám si z vás legraci. 

Investování do nemovitostí z každého jednou udělá milionáře. Za tímto tvrzením si stojím. 

Kdo je to vlastně milionář?

Ten, jehož investiční majetek (mimo nemovitosti, ve které sám bydlí) přesahuje částku 1 000 000 Kč. Jinak řečeno: Každý, kdo vlastní alespoň jednu nemovitost, v níž nebydlí a má ji vůči bance splacenou, je vlastně milionář.

Většina lidí mi tvrdí, že nevydělávají dostatek peněz na to, aby si mohli dovolit investovat a své peníze nechat rozmnožovat. A to už jsem vám vyvrátil příběhem kamarádky Terezy. 

Jediný problém je v tom, že odkládání peněz bolí. Nikdo to nemá rád, a proto lidé neodkládají. Odkládání máme spojeno s bolestí, naopak utrácení v nás vyvolává chvilkovou radost a požitek.

Jenže podívejte se na svou budoucnost, když splatíte svou investiční nemovitost… 

A přitom:

2. Prodělat na nemovitostech je s odbornou radou nemožné

Neznám nikoho, kdo by koupí a prodejem prodělal za předpokladu, že nemovitost vlastní nejméně 7 let. Pokud někdo kupuje spekulativně a prodá dřív než za 2 roky, je možné, že nevydělá. Určitě však neprodělá, pokud koupí správně. 

Necháte-li si při koupi nemovitostí poradit například ode mě, vím, že pokud nemovitost prodáte za 7 let, na 100 % vyděláte

Ještě vám v hlavě duní slova jako: to nejde, mám strach a nechce se mi šetřit? Pokračujme dál a tyhle pochyby vyžeňme. 

3. Splacená nemovitost je pojistka spokojeného stáří

Spoléhat v důchodu na stát není to nejlepší rozhodnutí. Nečekejte, že vám stát něco v důchodu dá. A když ano, bude vám to stačit? Chcete se opravdu dožít toho, že budete na stará kolena živořit? Že si nezajedete na pořádnou dovolenou a ani vám nezbude na běžné životní radosti?

Investování do nemovitostí znamená přijmout naprostou zodpovědnost za sebe, za svůj život a za své finanční výsledky bez jakýchkoliv výmluv. To je naprosto zásadní, pokud se chcete stát bohatým a nechcete v důchodu strádat.

Nespoléhejte na stát, ale jenom sami na sebe

Věnujte svou energii jen tomu, co můžete ovlivnit a změnit. Jste zodpovědni za částku, kterou máte aktuálně na svém bankovním účtu, a také za to kolik nemovitostí budete v důchodu vlastnit.

Odchod do důchodu jen s jednou jedinou investiční nemovitostí, z níž by vám plynul nájem např. 20 000 Kč každý měsíc, je přeci jistota, kterou vám stát nedá.  

Nebylo by to krásné přilepšení? 

Teď to nejlepší nakonec:

4. Speciální vzdělání k investování do nemovitostí nepotřebujete

Když jsem začínal s realitami, o investování jsem nevěděl vůbec, ale vůbec nic. Nyní radím během konzultací, na seminářích…  

Jak se mi to podařilo? 

Když jsem stál na startu, udělal jsem 3 věci, které když uděláte také, brzy jsou z vás milionáři. 

Seberte odvahu a věřte si

Pouhým čtením a povídáním o nemovitostech první krok k dobré investici neuděláte. Chce to činy. 

Kdysi jsem se nebál a řekl svému prvnímu investičnímu nápadu ANO. Nikdo mi nezaručil, že neprodělám. Nikdo mi neřekl, že vydělám a kolik přesně to bude. Nikdo mi neřekl, jak dlouho to bude trvat. Nikdo mi neřekl, co vše mě po cestě potká. 

Věřil jsem sobě, věřil jsem své intuici, svým výpočtům v excelu a věřil jsem svým schopnostem. To bylo vše.

Žádné “co když tohle a co když támhle to”. 

Zní to až neskutečně, ale nemusíte být investiční guru, abyste dokázali koupit a zafinancovat svou první investiční nemovitost.

Jaká je ta poslední třetí věc?

Poraďte se s profesionály, protože zkušenosti rozhodují

Vstupní bariérou nejsou peníze – banky vám rády půjčí. Vstupní bariérou nejsou ale ani vědomosti. Nepotřebujete toho vědět mnoho, abyste mohli nemovitost koupit. Vstupní bariérou jsou pouze zkušenosti

Tím však v žádném případě neříkám, že je to jednoduché a že vás při koupi nemohou potkat rizika nebo úskalí. Jsou desítky, možná i stovky věcí, které je potřeba si ošetřit, pohlídat a ideálně eliminovat.

Pokud ale k sobě máte zkušeného realitního makléře nebo správné informace, budete to mít jednodušší než kdokoliv jiný.

Chcete se dozvědět ještě dalších 12 důvodů, proč investovat? A k tomu dávku mých zkušeností, příběhů a tipů? 

Klikněte ZDE a kupte si knížku Jak se stát milionářem za minimum práce – 16 důvodů, proč se vyplatí investovat do nemovitostí>>

PS: Čím dříve knížku koupíte, tím ji získáte levněji.