4 překážky, které vám stojí v cestě k úspěšnému investování do nemovitostí, a jak je překonat

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

Chcete zbohatnout a stát se vlastními pány? Investování do nemovitostí je skvělá šance, jak proměnit své sny v realitu. Před vámi však ční překážky, které vám brání v rozletu. Jaké to jsou a jak je snadno překonat?

Kdo by si nechtěl užívat finanční svobodu, mít pasivní příjem a jistou budoucnost? Snad jenom blázen. 

Jedna věc je to chtít. Druhá učinit k tomu potřebné kroky. Když se bavíme o investování do nemovitostí, obvykle máte v hlavách strašáky, které vám nedovolí posunout se dál. 

Nejdříve své úhlavní nepřátele poznejte. Pak je “rozneste na kopytech”:

1. Nastavení mysli, které vám škola do hlavy nedostane

Od malička se učíme být poslušnými, nevyčnívat, sedět rovně a dělat, co se nám řekne nebo co je v mezích “normálnosti”. Školy nás připravují na zaměstnání, ve kterých si odpracujeme to svoje a nemusíme příliš dbát na osobní rozvoj. Ani na zodpovědnost vůči svému životu. 

Jakékoliv minimální riziko, byť s vidinou obrovského potenciálu, nás ihned stáhne zpátky k zemi. Učitelům ani škole to nemůžeme vyčítat. Takový je zkrátka systém, který se ze dne na den nezmění. Proto jsme často svázáni okovy všednosti a nedokážeme přemýšlet o vyšších cílech. 

Investování do nemovitostí je přitom podnikání jako každé jiné. Nejdříve je třeba se něco naučit. Rozhoupat se, sebrat odvahu a jít do mírného rizika. To je ve všech oborech podnikání podobné. 

Proto je podstatné vzít svoje sny, představit si je, odhodit všechna zbytečná břemena a vyrazit za svým cílem. 

V začátcích investování do nemovitostí vám ale možná stojí další překážky…

2. Strach, že se při investování do nemovitostí něco pokazí

Vždycky se může něco stát: Když jedete na dovolenou do Itálie autem, vždycky se může porouchat nějaká elektronika. Když tvrdě trénujete na Pražský maraton, můžete dostat 5 kilometrů před cílem těžkou krizi…

Když investujete do nemovitostí a pronajímáte, může se stát, že vám po roce odejde slušný nájemník.

Stát se může cokoliv, kdykoliv. 

Pokud se ale necháte pravidelně ovlivňovat obavami, nemůžete v životě ničeho dosáhnout. Strach je tady od toho, aby vám ukázal určité hranice a rizika. Jenže strach lze snadno překonat tím, že se na něj připravíte a předem ho odbouráte. U investování do nemovitostí například tím, že se poradíte s profesionálním realitním investorem

Navíc, strach je tady na nás tak trochu nastrčený. Záhy se dozvíte proč:

3. Média, která nás masírují pouze negativními příběhy

Podíváte-li se do novin, nebo si pustíte zprávy, negativní zprávy se na vás sesypou ze všech stran:

Čtete o nafouknuté bublině, která co nevidět splaskne a ceny se propadnou. O přicházející realitní krizi. O realitkách, jež okrádají své klienty. O podvodných převodech nemovitostí, na něž je i katastr krátký. O neplatících nájemnících, kteří pronajatou nemovitost jenom demolují…

Jsme zbytečně vystrašeni negativními zprávami

Ukážu vám to na své osobní zkušenosti, o níž jsem ještě nikdy veřejně nemluvil:

Na konci roku 2015 mi volali z České televize a požádali mě o názor týkající se změny DPH u stavebních pozemků. Absolutně nic jsem o tom nevěděl. Vážně. Když jsem redaktorům řekl, že nebudu asi ten pravý člověk, který má k této problematice co říct, odpověděli mi, že to vůbec nevadí. Ať si to nastuduju.  

Tak jsem po cestě vlakem do Rostoklat otevřel internet, něco si k tomu přečetl a odříkal to pak do kamery. To, co jsem řekl, opravdu nebyla moje osobní zkušenost. Byly to informace, které jsem našel na internetu. O pár dnů později jsem se díky dvěma televizním reportážím v hlavních televizních novinách stal “odborníkem” na tuto problematiku. 

Představte si, kolik takových odborníků vám v médiích vykládají, co je pravda a co není. 

Média nás častěji informují o negativních zprávách, které jsou s nemovitostmi a investováním spjaté.

Přitom jenom já jsem se za 9 let v realitním podnikání potkal s desítkami úspěšných příkladů realitního investování, které z obyčejných lidí udělaly milionáře. Vážně! Jen nás o takových příkladech žádná média, žádné televizní zprávy, žádné internetové blogy ani nikdo jiný neinformuje. 

4. Hodnotných informací o investování do nemovitostí je jako šafránu

Když se dostanete přes 3 výše uvedené překážky, čeká vás ještě jedna hodně vysoká: Kde vzít takové informace, které vám pomůžou výhodně investovat

Co si budeme povídat – na internetu se jenom tak nepovalují. Investice do nemovitostí z vás udělá milionáře, tak proč by hodnotné informace někdo jenom tak “rozhazoval”. 

Proto si dejte pozor, kde a od koho informace a zkušenosti čerpáte. Co je zdarma, je fajn, ale hodnotu v tom těžko najdete. 

Pečlivě vybírejte kurzy o investování do nemovitostí. Pokud jdete za odborníkem, prověřte si, zda vám jeho praxe a zkušenosti mohou pomoci koupit výhodnou investiční nemovitost. 

Dobrá rada má sice cenu zlata, ale věřte, že se vám násobně vrátí. 

Své úhlavní protivníky znáte. Jak se s nimi tedy vypořádat?

Začněte jednoduše. 

Přečtěte si elektronickou knihu Jak se stát milionářem za minimum práce, aneb 16 důvodů, proč se vyplatí investovat do nemovitostí.>>

PS: Zároveň se stanete členy klubu realitních investorů, který překypuje užitečným obsahem.