Pravidelný investiční seminář: Jak správně vyhodnotit, spočítat a koupit svou první investiční nemovitost

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

Investice do nemovitostí je dlouhodobě považována za jednu z nejbezpečnějších forem investic. Zdá se, že ceny pražských nemovitostí dosáhly svého historického maxima. Metr čtvereční bytu v projektu Nosticova 7 na Praze 1 se prodává za 293 000 Kč. Lze investici do nemovitostí stále považovat za bezpečné uchování peněz? Pokud ano, je možné na ní ještě vydělat? Je vhodná doba na investování? Není už pozdě? Neblíží se další a dokonce větší realitní krize než v roce 2008? Není lepší investici o pár let odložit a počkat si opět na nízké ceny nemovitostí? Jak vyhodnotit kupní cenu a výši nájemného, když neexistují žádná veřejně dostupná data o realizovaných transakcích? Jak zkušeným investorům pomáhá ROI, NOI, ROE, čistá kapitalizační míra, návratnost investice a jak je správně počítat?

Odpovědi na tyto otázky a mnohem víc se snažím zodpovídát v mém pravidelném investičním semináři, který jsem nazval: Jak správně vyhodnotit, spočítat a koupit svou první investiční nemovitost. Tento seminář se koná pravidelně 6 x do roka ve školícím prostoru ANiMiKa Hub v pražském Karlíně na Praze 8. Aktuální termíny najdete na tomto odkaze.

Podívejte se na krátký záznam z tohoto školení, konkrétně mou odpověď na otázku, zda je stále vhodná doba pro investování do nemovitostí, nebo je lepší 2 roky počkat až ceny opadnou a na trhu budou opět levné nemovitosti.

>> Na tomto odkaze si za 990 Kč můžete zakoupit 198 min. dlouhý video záznam z celého semináře. <<<

Pro koho je investiční seminář určen?

Pro každého, kdo plánuje investovat do nemovitostí a nespokojí se s neověřenými a obecnými radami o realitním investování, které publikují novináři bez reálných zkušeností. Pro každého, kdo hledá aktuální a praktické, nikoliv teoretické informace. Pro každého, kdo nechce trávit stovky hodin samostudiem a chce získat kumulované know-how, které Martin Tesárek nepřetržitě sbírá od roku 2010. Pro každého, kdo se chce naučit investice hledat, vyhodnocovat a počítat jako zkušený realitní investor. Pro každého, kdo chce poznat fajn partu podobně smýšlejících lidí a přidat se do společné uzavřené Facebook skupiny.

Máte dvě možnosti. Buď se do hledání a vyhodnocování své realitní investice pustíte sami s tím co teď víte, nebo začnete až po investičním semináři, ale s pořádnou dávkou znalostí a praktických dovedností. Víte například, jak u každé koupě bytu nebo domu ušetřit na dani z nabytí nejméně 16 000 Kč? Na semináři vám dám přesný návod!

Standardně poskytuji investiční konzultace za 2 500 Kč/hod. Vy máte teď možnost získat tři a půl hodiny mého času za zlomek ceny. Neváhejte a přihlaste se na tří a půl hodinový investiční seminář. Kapacita míst je vždy omezena.

 

Program semináře:

1. blok: Předpoklady úspěšného realitního investora a úspěšné realitní investice.
2. blok: Kde investovat? V Praze, nebo v krajích?
3. blok: Je stále vhodná doba pro koupi investičního bytu? Nemám 2 roky počkat, až ceny opadnou?
4. blok: Hrubá kapitalizační míra? Výnos? NOI? Čistá kapitalizační míra? Návratnost investice? ROI? ROE? Kapitálový zisk? Kdo se v tom má sakra vyznat!
5. blok: Podle jakých faktorů vyhodnocovat realitní investici?
6. blok: Kdy a jak na hypotéku?
7. blok: Je spolupráce s realitním makléřem při hledání investice ku prospěchu, nebo na obtíž?
8. blok: Kde hledat? bezrealitky.cz? sreality.cz? aukce? dražby? exekuce?
9. blok: Co si při koupi pohlídat a ošetřit, abych nepřišel o peníze?
10. blok: Jak vybrat nájemníka, který bude řádné platit a nebudou s ním problémy?

 

Co o semináři řekli jeho účastníci?

„Seminář Martina Tesárka doporučuji všem, kdo hledají srozumitelné informace podané příjemnou a pokornou formou. Vlastní zkušenosti, příklady z praxe a sympatický projev si rád poslechnu i na dalších seminářích na toto téma.“ ONDŘEJ ČERNOVICKÝ

„Semináře pro budoucí investory jsem se rozhodl zúčastnit proto, že již delší dobu přemýšlím o dlouhodobé investici, která by suplovala částečný pravidelný příjem. Jako asi každý člověk, co plánuje investici do nemovitostí, tak moje znalosti a vědomosti byly čerpány z nahodilých článků na webu a dlouhých hodin hledání na Srealitách. Stále však bez konečného rozhodnutí, co vlastně hledám. Na investiční seminář jsem šel s představou, že dostanu návod na to, co hledat, kde, za kolik a jaký by z toho mohl být příjem. Martin mi však pomohl se na se na investici podívat z jiných úhlů pohledu. Nejprve nás seznámil se situací na současném českém trhu s nemovitostmi v Praze i regionech. Následovala pro mě velmi důležitá část a to jak si správně spočítat samotnou výnosnost nemovitosti (otevřel mi oči se spousty náklady, o kterých jako investor začátečník vůbec neuvažuji). Dále se s námi podělil o “nebezpečích”, které může nákup nemovitosti provázet. Tyto informace byly pro mě velmi důležité, protože do té doby jsem o této stránce příliš neuvažoval dokonce bych řekl, že jsem jí dost podceňoval. Sám sebe jsem utvrdil, že rozhodně nechci riskovat to, že se obchod nepovede. Pro mě je velmi důležité vědět o všech nebezpečích, které s danou transakcí mohou nastat a nenechávat náhodě, že to prostě vyjde. Další velmi důležitou informací bylo pro mě určení “skutečné” ceny nemovitosti, což je v realitách vždy trochu neznámá, ale Martin nás vtáhl do problematiky a rozkryl různé pohledy na servery zabývající se cenovými mapami realit. Po více jak 3 hodinách semináře jsem sice neodcházel a jasným doporučení kup TOHLE, ale zato jsem odcházel s jiným pohledem na celý proces investice. Nejprve si musím sám pro sebe říct, co od investice očekávám, jestli to co očekávám je reálné na současném trhu, kolik mě to všechno bude stát a hlavně do jaké míry rizika jsem ochotný se svojí investicí jít a co jsem ochoten pro to udělat nebo dělat opakovaně. Semináře byl ve velmi pohodové atmosféře a odcházel jsem se super pocitem, mnoha informacemi, kontakty na další investory a především reálným pohledem na investování do nemovitostí. Po necelém týdnu mi od Martina přišel e-mail, ve které mi zaslal shrnutí semináře, excel s automatickým výpočtem návratnosti a nemovitosti, který používám při každém vyhodnocení nemovitosti a spoustu důležitých odkazů s informacemi k investicím. Rád bych tímto textem Martinovi poděkoval a popřál mu mnoho spokojených investorů. Martin Tesárek je opravdový realitní profesionál, který je ochotný se o své znalosti a zkušenosti podělit.“ MGR. PETR HANZLÍK

„Začátek je vždy důležitý a v investování to platí dvojnásobně. Pokud přemýšlíte o investici do nemovitosti a chcete minimalizovat riziko, je dobré načerpat co nejvíce znalostí, aby jste u své první investice neudělali zásadní chybu. Martin Tesárek Vám na svém Investičním semináři prozradí nezbytné informace, které potřebujete vědět, aby jste do světa investování vykročili správným směrem.“ JAROSLAV KRAUS

„Semináře jsem se účastnil jako člověk, který neměl s investováním do nemovitostí žádné zkušenosti. A musím říct, že seminář plně naplnil mé očekáváni. Prezentace byla obsáhlá a plná zajímavých informací. Oceňuji především to, že informace, které Martin v rámci semináře sděluje, jsou jeho vlastní zkušenosti z praxe. Dozvíte se na co si dát pozor, s čím počítat ale také to, jak jednotlivé investice mezi sebou porovnávat a vytěžit tak z nich maximum. Interakce s publikem zde také nechybí, takže se rozhodně nudit nebudete. Díky účasti na tomto semináři jsem dostal zcela nový pohled na investice z této oblasti a rozhodně bych tento seminář doporučil všem, kteří zvažují investici do nemovitosti a chtěli by se dozvědět drahocenné informace od člověka, který v tomto odvětví umí chodit.“ FILIP ELIÁŠ

„Martine, seminár bol super. Čakal som po pravde, že to bude niečo trochu iné – tipy a triky ako výhodne kúpiť nemovitost. Ale v podstate z toho jasne vyplynulo a napravilo moju milnú predstavu, že nemovitosti nie sú žiaden špeciálny typ aktíva. Je to aktívum ako každé iné – má nejakú cenu a od toho sa odvíja výnos a je na zvážení investora, či to je pre neho zaujímave alebo nie. Takže určite ďakujem za tento pohľad. Tiež bol super ten checklist, čo zvážiť pred kúpou nemovitosti. Čo sa týka samotného výpočtu vyhodnocovania investícií, tak tam bolo pár bodov, s ktorými úplne nesúhlasím a ktoré boli výrazne zjednodušené, ale to je moja profesná deformácia. Je mi jasné, že bežný človek, ktorý sa nepohybuje vo svete investícií sa díva hlavne na cashflow, tak ako ste to Vy prezentovali.“ ING. MICHAL FAZEKAŠ

Další reference najdete na stránce investicniseminar.cz

Pokud nechcete čekat na další termín semináře, kupte si celý video záznam za 990 Kč, pokud zaplatíte kreditní kartou, bude vám záznam odeslán na váš e-mail do 3 min. od zaplacení!