Jak se zabezpečit na důchod? Stát vám nepomůže. Investujte do nemovitostí

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

Průměrný měsíční důchod mužů: 13 076 Kč. Průměrný důchod žen: 10 758 Kč. Umíte si představit, že z toho žijete? Co kdybyste si spíš užívali radosti stáří a měli z čeho brát? Rada je jednoduchá: Začněte investovat do nemovitostí…

Průměrná výše starobních důchodů v České republice je nelichotivá. Výše uvedená čísla jsou z roku 2018 a dosáhnete na ně, pokud máte odpracováný potřebný počet let a pravidelně za vás zaměstnavatel odváděl příspěvek na sociální zabezpečení. 

Aktuálně nedosáhne 50 % lidí ani na průměrnou výši důchodu a 7 % důchodců žije pod hranicí chudoby

Jenže co bude za dvacet, třicet let? 

Nikdo neví. Jedinou jistotou je nespoléhat se na almužny od státu (které za pár let budou kdoví jaké) a přijmout zodpovědnost za svoje spokojené stáří. 

Živnostník – bez vlastního přičinění si klidné stáří neužije

Živnostníci jsou z pohledu důchodů nejvíce ohroženou skupinou. Většina odvádí dlouhodobě do sociálního a zdravotního systému jen minimální zálohy, aby maximalizovali aktuální příjem. 

Avšak tyto odvody budou mít v budoucnu velký vliv na výši důchodů. Pokud tedy patříte mezi OSVČ, o to víc byste si měli sami odkládat na důchod a nespoléhat se na stát.

Kolik si musíte pravidelně odkládat, abyste ve stáří neživořili?

Dejme tomu, že budete potřebovat 25 000 Kč na měsíc, abyste si mohli stáří skutečně užít. 

Statistika říká, že čeští muži jsou v důchodu v průměru 19 let. Ženy dokonce 27 let.

 

Propočet důchodů:

Muži 25 000 Kč x 12 měsíců x 19 let = 5 700 000 Kč

Ženy 25 000 Kč x 12 měsíců x 27 let = 8 100 000 Kč

Drazí muži: Abyste si z vaší výplaty uspořili za 40 let produktivního pracovního věku částku 5 700 000 Kč, museli byste si pravidelně, ideálně hned od své první výplaty, odkládat 11 875 Kč každý měsíc.

Drahé ženy: Abyste si z vaší výplaty ušetřily za 40 let produktivního pracovního věku částku 8 100 000 Kč, musely byste si pravidelně, ideálně hned od své první výplaty, odkládat přesně 16 875 Kč každý měsíc. 

Nereálné, že? Kdo si dokáže hned od své první výplaty pravidelně odkládat? Málokdo. 

2 fakta, která drtí sny o krásném státním důchodu za 20–40 let

Náš stát se zadlužuje o 30 153 600 Kč každý den

Náš stát dlouhodobě hospodaří na dluh. Opravdu se každý den zvýší o 30 153 600 Kč. Když jsem psal tyto řádky, byl náš státní dluh 1 748 683 055 669 Kč. A stále roste a roste. 

Podívejte se sami, jak hrozivě každou sekundu naskakuje. Stačí kliknout SEM.>>

Představte si, jak vysoký bude státní dluh, až se dostanete do důchodu. Už teď je lepší raději počítat s tím, že od státu dostanete minimum, možná vůbec nic. 

Každý rok je o 20 000 důchodců víc

Každoročně klesá počet aktivně pracujících lidí, z jejichž sociálního pojištění se vyplácí důchody, a naopak počet lidí v důchodu roste ročně přibližně o 1 %. To je zhruba o 20 000 nových důchodců víc. Každý rok.

Na 1 důchodce nyní připadají 4 aktivně pracující občané. Podle Zprávy o stárnutí evropské populace z roku 2015 vydané Evropskou komisí vzroste v České republice do roku 2060 počet důchodců o 433 tisíc na 3,31 milionů

Na celkové populaci tak budou mít podíl 28 %, to bude mít za následek, že na 1 důchodce připadnou pouze 2 aktivně pracující občané.

Z čeho tedy budou vypláceny důchody?

Důchodová reforma je nutná. Možná přijde. Ale nečekejte, že nás zachrání. Není z čeho brát. Ubývá ekonomicky pracujících lidí a každým dnem se o více než 30 000 000 Kč navyšuje státní dluh. 

A každý dobře ví, že na dluh nelze fungovat napořád…

Mít pohodový důchod? Investujte do nemovitostí. Investujete do své budoucnosti

Nikdo nechce žít v chudobě. Ani teď, ani ve stáří. Přijměte plnou zodpovědnost za svou finanční budoucnost. Je to naprosto zásadní, pokud se chcete stát bohatými a nechcete v důchodu strádat.

Vložte svou sílu a čas jen do toho, co můžete ovlivnit a změnit. Vy jste zodpovědní za částku, kterou máte aktuálně na svém bankovním účtu. Nikdo jiný. Jen vy.

Ptáte se, jak na to?

Odpověď je vlastně jednoduchá:

Investujte do nemovitostí. 

Kromě toho, že získáte jistotu plnohodnotného stáří, zajistíte si pasivní příjem a finanční svobodu

Proč se nebát investovat do nemovitostí a jak se investování naučit?

Přečtěte si knihu: Jak se stát milionářem za minimum práce – 16 důvodů, proč se vyplatí investovat do nemovitostí.>>