Jak začít investovat do nemovitostí: Co zvážit před rozhodným krokem?

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

Přemýšlíte o investování do nemovitostí, ale máte nulové zkušenosti? Nevíte, do čeho investovat, aby se vám to vyplatilo? Prozradím, co potřebujete do startu. 

Investice do nemovitostí je považována za nejbezpečnější a nejvýhodnější způsob, jak zhodnotit své finanční prostředky. To není teorie, ale prověřená praxe. Stačí se podívat na případ mé kamarádky Terky, která na investováním do nemovitosti vydělala za 6 let 1,44 milionu korun

Přitom stačilo, aby se zamyslela nad několika důležitými faktory:

Rozhodnout se musíte vy. Nikdo jiný to za vás neudělá

Zní to možná tvrdě, ale kdo se bojí, “nesmí do investování”. Na počátku všeho stojí vlastně jednoduchá otázka: Jít do investování, nebo nejít? 

Připravte se na to, že jakmile se o svých záměrech někomu svěříte, sesype se na vás negativní lavina: 

Já bych nikdy neinvestoval, je to moc riskantní…

Slyšel jsi v televizi, jak tenhle člověk na investování prodělal?

Ty si chceš vzít v téhle šílené době úvěr, zbláznil ses?

Pronajímat nemovitost? Vždyť ji nájemníci zničí a nikdo ti nic nedá…

Pokud se necháte snadno zvyklat většinovými názory okolí, raději do investování nechoďte. Průměrně smýšlející člověk uvízne na bodě, přes který se ne a ne dostat. 

Ale vy nemějte strach přemýšlet jinak. Jde o vaši budoucnost. Nikoliv o budoucnost jiných. 

Jedině prvotní rozhodnutí investovat do nemovitostí vás udělá bohatými a finančně svobodnými

Proto dejte stranou strach. Zaměřte se pouze na podložená fakta, která hovoří jasně. Investování do nemovitostí se lze naučit. 

Stačí vám vědět, na koho se obrátit. 

Investování do vlastního bydlení vs. investice za účelem zisku

Nejdříve je důležité si uvědomit, proč chcete investovat. Existují 2 základní typy investování do nemovitostí (oba jsou ve své podstatě ziskové, u jednoho je zisk jediným cílem). 

Můžete investovat do vlastního bydlení. Cílem je získat zázemí a jistotu do budoucna. Vlastní bydlení je vždycky výhodnější než někomu platit nájemné. Taková investice je pozvolná a primárním cílem není zisk. Přesto může taková nemovitost sloužit v krajním případě jako zdroj financí. 

Druhý typ je investování za účelem zisku. Nemovitost kupujete, aby vám z ní plynul pravidelný příjem. Při dobrém nastavení splátek hypotéky a podnájmu vám nájemníci minimálně splácejí váš dluh. V lepším případě vám plynou peníze navíc, které můžete dále investovat. 

Skutečné investování do nemovitostí je tedy to ziskové. Jakmile hypotéku splatíte, nemovitost je vaše a můžete s ní libovolně nakládat. Dále pronajímat s velkým ziskem, prodat, nebo přikoupit další nemovitost a vydělávat ještě víc. 

Kvalitní rady jsou pro investování do nemovitostí zásadní

Jestli jste se rozhodli, že chcete investovat do nemovitostí, učinili jste hlavní a nejtěžší krok. Teď záleží na tom, kde vezmete ty správné a hodnotné informace. Zadarmo je ze stromu neutrhnete. To by pak uměl investovat asi každý. 

Proto je důležité, abyste si dávali obrovský pozor na to, odkud a od koho informace načerpáte. 

Víte, proč se šíří tolik negativních informací o investování do nemovitostí? 

Je to prosté: Mnoho lidí si nechává radit od těch, kteří sami nevlastní žádnou investiční nemovitost, nikdy žádnou nevlastnili a s největší pravděpodobností nikdy žádnou vlastnit ani nebudou…

Braňte se radám od rodiny, kolegů a všech rádoby odborníků v médiích a na internetu, kteří nemají s investováním vůbec žádné zkušenosti. Jinak proděláte kalhoty. 

Kde se tedy s investováním do nemovitostí seznámit a získat skutečně hodnotné a odborné rady?

Stáhněte si knihu Jak se stát milionářem za minimum práce a přidejte se ke komunitně realitních investorů.>>