Nízkonákladové domy v obci Jindřichovice pod Smrkem

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ
Hliněný dům Jaroslava Duška v obci Jindřichovice pod Smrkem

Hliněný dům Jaroslava Duška v obci Jindřichovice pod Smrkem

 

Nikdy neříkej nikdy!

18. 4. 2013 mi zazvonil telefon.   „Dobrý den, pane Tesárku, u telefonu Klára Heytmánková z Jindřichovic pod Smrkem…“ Neměl jsem sebemenší tušení, kde se Jindřichovice pod Smrkem nacházejí; když mi paní řekla, že by byla ráda, kdybych jí pomohl prodat její dům v této obci, která leží na pomezí hranic s Polskem a Německem, neměl jsem v ten okamžik sebemenší tušení, jak jí já, makléř z Prahy, mohu pomoci.

Přemýšlím…

Nechal jsem si čas na rozmyšlenou… Přiznám se, vůbec se mi nechtělo vážit cestu do Jindřichovic pod Smrkem. Vzdálenost Praha – Jindřichovice je 147 km. Zdálo se mi to být daleko a jelikož jsem o Jindřichovicích nic nevěděl, cesta tam mě nelákala.

Trvalo to skoro měsíc, ale když už jsem byl svou prací v Praze příliš unavený, vyčerpaný a bez energie, došlo mi, že musím vzít přítelkyni a odjet na víkend mimo Prahu. A tak jsem spojil příjemné s užitečným a požádal jsem paní Heytmánkovou, zda by mi nenapsala nějaké tipy na výlety a ubytování v okolí Jindřichovic pod Smrkem.

Poprvé v Jindřichovicích pod Smrkem

Naše první návštěva obce se uskutečnila 18. 5. 2013, ubytovaní jsme byli v nádherném Penzionu U Můrinek, cena za osobu a noc se snídaní 250,-Kč. Pokud jste zvyklí na „pražské ceny“ tak musíte říct: WAUUU!

Penzion U Můrinek

Penzion U Můrinek
odkaz: http://murinky.cz/page2/index.html

Ta obec nás od prvního příjezdu uchvátila! Bydlím na Praze 1, v centru města a ten pocit, že místo troubení aut, cinkání tramvají a časně ranních opileckých písní, vnímáte jen ticho, vítr a zpívání ptáků je super! V obci a blízkém česko-německo-polském okolí jsme strávili 4 dny, na které nezapomeneme.

Přes den jsme cestovali. Navštívili jsme nedaleké město Görlitz, uprostřed kterého protéká řeka, která dělí město na německou (bohatou)  a polskou (chudou) část, na Görlitz a Zhořelec.

Kousek od penzionu jsme našli rodinou ovčí farmu Lukava, ve které jsme nakoupili domácí sýr cottage, domácí tvaroh a 1 kg jogurtu, který vydrží i po otevření v lednici celý měsíc (bez chemických příměsí). A to vše přímo od majitelů farmy, kteří nás hezky přivítali a zodpověděli všechny naše otázky (a že jich nebylo málo… takový „pražák“ toho o ovcích a výrobě sýrů moc neví…)

Ovčí farma Lukava

Ovčí Farma Lukava
odkaz: http://www.lukava.net/index.html

 

 

Každý den jsme  zakončili v polském wellness centru Malinowy Dwór, které je vzdálené od Jinřichovic pod Smrkem asi 7 km. V poměru cena / výkon, byl tohle asi ten nejlepší relax, který jsem zažil. V přepočtu za cenu 390,-Kč, můžete strávit ve wellness neomezený počet hodin, zaplavat si, dát si jednu ze tří saun, ležet a relaxovat na příjemných lehátkách, položit se do venkovní vířivky s výhledem na louku, les a zapadající slunce.

A tady je pár fotek tohoto užasného wellness centra

Fotografie použity ze stránek: http://www.malinowehotele.pl

 

 

Jaký je můj pocit z obce Jindřichovice pod Smrkem?

Nechci tu psát o tom, kolik má obec obyvatel, jak kvalitní je infrastruktura, jaké najdete v obci památky atd., to vše najdete na stránkách Wikipedie obce Jindřichovice pod Smrkem.

Můj pocit z obce je takový:

  • pokud hledáte klid, nikde nenajdete větší,
  • pokud se chcete vrátit zpět do přírody, jíst místní produkty z biofarem, jste tu správně,
  • je tu čisté životní prostředí,
  • případnou potřebu nakupovat ukojíte v nedalekých městech,
  • ideální pro cykloturistiku, houbaření, myslivost
  • tady stres nepotkáte 🙂
  • pokud Vám k práci stačí internet, není důvod bydlet v Praze, nebo jiném velkém městě,
  • tady si opravdu odpočinete!

Vždyť i známý český herec Jaroslav Dušek zde našel své útočiště a pro „útěky z Prahy“ si zde postavil svůj hliněný domek

Pokud Vás zajímá průběh stavby ekologického hliněného domu, doporučuji podívat se na film Když kámen promluví

 

Ta vesnice mě učarovala a vím, že jsem tam nebyl naposledy. Pokud bych spolupráci na prodeji domu odmítl, nic z toho, co jsem popsal v tomto článku bych neobjevil a nezažil. Proto ten nadpis na začátku:

 

„Nikdy neříkej nikdy!“

 

Nízkonákladový dům NA PRODEJ

Nízkoenergetický dům v obci Jindřichovice pod Smrkem

Nízkonákladový dům v obci Jindřichovice pod Smrkem

Obytná plocha: 141 m2

Zastavěná plocha: 134 m2

Plocha pozemku: 3 637 m2

Nádherný nízkonákladový rodinný dům o dispozici 5+1 má celkovou obytnou plochu 141 m2. Dům byl postaven v roce 2009 obcí Jindřichovice pod Smrkem, jako projekt, který nabízí bydlení v čistém životním prostředí, dostatek životního prostoru a alternativu k dosavadnímu uspěchanému způsobu velkoměstského života. K domu náleží atraktivní pozemek o rozloze 3637 m2 s výhledem na nezprofanovanou severní stranu Jizerských hor. Dům je vytápěn pomocí tepelného čerpadla, měsíční náklady na provoz domu pro 3členou rodinu činí 2.470Kč. Dům byl postaven z materiálů šetrných k životnímu prostředí. Má vlastní studnu a domácí čistírnu odpadních vod. Dobře prosperující obec Jindřichovice pod Smrkem má školku, školu, poštu, obecní úřad, dva obchody, dvě hospody, kavárnu, knihovnu i fotbalové hřiště. Do obce je zavedena železniční stanice. V okolí domu naleznete rybník, les a hliněný domek slavného herce Jaroslava Duška, který si zdejší vesnici zamiloval. Bydlení je vhodné pro ty, které již nebaví ruch velkoměsta a hledají panenskou přírodu, odpočinek a příjemné a nízkonákladové bydlení. Koupi je samozřejmě možné financovat pomocí hypotečního úvěru.

 

Jste hladoví po více informacích?

Více informací o výstavbě celého projektu nízkonákladových domů v obci Jindřichovice pod Smrkem se dozvíte v tomto videu:

 

 

Informace obce Jindřichovice pod Smrkem o výstavbě nízkonákladových domů: ODKAZ ZDE!

Dispoziční plánky domu ke stažení ZDE!

Dům navrhoval Ing. arch. Pavel Šturma

 

Cena domu je stanovena na 2.690.000,-Kč

 Pokud se Vám nemovitost líbí, neváhejte mě kontaktovat na 776 252 777 nebo martin@maklernadoporuceni.cz a domluvit si prohlídku domu.