Mýty o investování do nemovitostí, které vás zbytečně straší a brzdí

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

Přemýšlíte o investování do nemovitostí, ale máte obavy? Okolí se vám snaží nasadit do hlavy mýty a nepravdy, které jsou pouze výplodem neznalosti a závisti. Uveďme je na pravou míru. 

Když se rozhodnete investovat do nemovitostí, jako by se kolem vás zatáhla černá mračna. Začínáte pochybovat, couváte zpátky a opouštíte svůj sen o pasivním příjmu a finanční svobodě. 

Zařaďte tam zase plnou rychlost. Spousta informací, jež se vám okolí snaží vnutit, jsou skutečně pouze nepodloženým výmyslem. Jakmile to zjistíte, vaše investování do nemovitostí dostane zelenou:

Na investování do nemovitostí není vhodná doba

Je to nejčastější argument, který slýchávám: Právě teď není vhodná doba na investování do nemovitostí. Ceny nemovitostí dosáhly svého vrcholu a už nemají kam růst. Když počkáte ještě 2 roky, ceny opadnou a pak něco koupíte…

Tohle tvrzení jako realitní makléř slýchám od lidí opravdu skoro každý den.

Správné nemovitosti skýtají investiční příležitosti v každé době. Říká se, že nejlepší doba na investování do nemovitostí byla sice už před 20 lety, ale druhá nejlepší doba pro investování je právě dnes!

Vždy je správná chvíle na to, abyste získali pasivní příjem. Podstatná je správně zvolená investiční strategie

Správná investice do nemovitostí se nepovede, protože to říkali v televizi 

Jsou všude. Negativně laděné zprávy o nafouknuté bublině, která co nevidět splaskne a ceny se propadnou. O blížící se realitní krizi, kvůli níž nemá cenu investovat. O podvodných realitních makléřích, kteří vám špatně poradí a chtějí na vás jenom vydělat…

Určitě jste museli číst taky o poničených bytech, jejichž opravy stály pronajímatele stovky tisíc. O neplatičích nájemného, které není možné z bytu vystěhovat. O regulacích krátkodobého ubytování a tak dále a tak dále. 

Po přečtení těchto zpráv byste museli být blázni, abyste se pustili do investování do nemovitostí. 

Je to jeden velký klam. 

Má klientka koupila v roce 2015 v Rostoklatech stavební pozemek a o 3 roky později bez práce na prodeji vydělala 960 000 Kč. Kamarádka Terka, zaměstnankyně pošty, vydělala za 6 let na prodeji panelového bytu v Petrovicích 1 440 000 Kč čistého

Mohl bych pokračovat dál a vyjmenovávat desítky úspěšných příkladů pouze ze své praxe. 

O tom se v hlavních zprávách nedozvíte…

Investování do nemovitostí je vysoce rizikové 

Investování do nemovitostí je podnikání. Stejně jako podnikání v jiných oborech vyžaduje odvahu a určitou míru rizika. Pod tím rizikem si však nepředstavujte scénář, ve kterém ztratíte všechny své peníze. 

Riziko tkví pouze v tom, jak k investování do nemovitostí přistoupíte. Pokud se do něj vrhnete bez přípravy, bez informací a rad, můžete se spálit. Když se ale poradíte s odborníky, je riziko minimální

Za mou dosavadní praxi se mi ještě nestalo, aby některý z mých klientů na investování do nemovitostí prodělal. 

Investování do nemovitostí je jen pro vyvolené a vy se ho nikdy nenaučíte

Pokud žádnou investiční nemovitost nevlastníte, nebo jste žádnou v minulosti nevlastnili, jsou vaše zkušenosti s investováním pouze teoretické. Jak dobrý bude asi doktor, který zatím neoperoval? Jak dobrý může být projektový manažer, který za sebou nemá žádný velký projekt?

Je jasné, že člověk, jenž za svůj život koupil 20 nemovitostí, bude mít vždy méně znalostí než člověk, který se na trhu pohybuje 15 let a koupil přes 100 nemovitostí. A pokud patříte mezi ty, kteří zatím žádnou investiční nemovitost nekoupili, tak to ještě neznamená, že se investování do nemovitostí nemůžete naučit. 

Naopak. 

Jestli víte, kde najít hodnotné a praktické informace k investování do nemovitostí, máte vyhráno. 

Pokud nad investováním do nemovitostí ještě váháte, přesvědčte se přečtením mé nové knihy: Jak se stát milionářem za minimum práce, aneb 16 důvodů, proč se vyplatí investovat do nemovitostí >>>

Knihu jsem zpracoval také jako audio-book, pusťte si krátkou ukázku.
 

Dozvíte se mnoho praktického, uvidíte ukázky z praxe a zjistíte, že investovat do nemovitostí zvládnete i vy. 

Pokud vás investování do nemovitostí opravdu zajímá, klikněte na >>> tento odkaz <<< a objednejte si tuto knihu v elektronické podobě, nebo jako audio knihu a načerpejte nezbytné základy pro vaše ziskové investování.