Příběh pošťačky Terky: 1,44 milionu za 6 let téměř bez práce díky investování do nemovitosti

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

Chtěli byste se stát milionáři stejně jako moje kamarádka Terka, která pracuje za přepážkou na poště? S chutí do toho, zvládnete to i vy. Potřebujete k tomu jenom 2 věci…

Kamarádíme se od základní školy. Tereza pracuje více než 7 let na pobočce České pošty. Upřímně, moc si toho nevydělá. Její plat je přibližně kolem 23 000 Kč hrubého, což je pod českým průměrem a na Prahu je to dost málo. 

Pokud  za přepážkou neprodá nějaké stírací losy, penzijní připojištění nebo další nevábné doplňkové služby, má pramalou šanci si polepšit. 

Do roku 2013 bydlela v pronájmu v Milovicích, což není k Praze zrovna co by kamenem dohodil. Nedalo mi to a jednou jsem jí poradil a přesvědčil o investování do vlastní nemovitosti…

Využij levných úrokových sazeb, dostupné hypotéky a pojď do vlastního bytu

Proč přesvědčit? 

Vžijte se do Terčiny situace: Výdělek 23 000 Kč hrubého, nutnost platit nájem, zálohy, dojíždění a další náklady na normální živobytí. Když si tohle odečtete, moc vám toho nezbyde. 

Tak kde vzít na hypotéku, že? 

Velký omyl… 

Vzpomeňte si na rok 2013: Banky poskytovaly na koupi nemovitostí celých 100 %! Terka se bála. Bála se dluhu. Vždyť jí doma taky tloukli do hlavy: „Pokud na to nemáš, tak si to nekupuj.“ 

Jenže strach z dluhu byl do té doby obrovský strašák, kterého bylo třeba odehnat. A mně se to povedlo. Už ani nevím jak. 

Pomohl jsem Terce se vším: Se zařízením hypotéky, se všemi papíry. Taky jsem jí našel dostupný přízemní panelový byt 2+kk na okraji Prahy, v Petrovicích.

Hypotéku jsme nastavili na co nejdelší dobu splatnosti s 5 letou fixací a s co nejnižší měsíční splátkou. 

Jak to je v reálu s tím “strašným dluhem”?

Terka se tak zbavila nutnosti platit nájem a místo toho splácela sobě hypotéku, která byla tenkrát pro ni levnější než bydlet u někoho v pronájmu.

Takže se jí nesnížila životní úroveň. Naopak. Každý měsíc z výplaty zbylo o trochu více peněz na útratu

Neplatila přemrštěný nájem 11 000 Kč, ale platila sobě hypotéku, která činila 9 350 Kč. K tomu se přiblížila místu svého pracoviště a ještě ušetřila na cestování. 

Čísla mluví jasně: 3 130 000 Kč – 1 690 000 Kč = zisk 1 440 000 Kč

Byt v Petrovicích stál tehdy 1 690 000 Kč a Terka ho ve 100 % financovala hypotečním úvěrem. V roce 2013 platil daň z převodu prodávající.

O 6 let později se Terka rozhodla, že se vrátí zpět na rodnou Moravu a byt prodá. Byt od roku 2013 neprošel žádnou rekonstrukcí. Přesto se nám ho na začátku roku 2019 podařilo prodat za cenu 3 130 000 Kč.

To jsou panečku věci, že?

Terka investicí do nemovitosti nejen ušetřila na běžných nákladech, ale hlavně vydělala. A to se nebavíme o pár tisících, ale o neskutečných 1 440 000 Kč.

Když si to přepočtete měsíčně, je to výsledně výdělek 20 000 Kč ke každé výplatě. To je skoro dvojnásobek jejího platu!

A víte, co je na tom parádní? Terka nemusela ze zisku platit žádnou daň. Jakto? Tohle tajemství vám prozradím později… 

Co zvládla Terka, zvládnete taky. Inspirujte se a hlavně: Nechte si dobře poradit

Život je jen, náhoda…. 

Máte trochu pravdu. Terka měla částečně štěstí. Koupila i prodala ve správnou dobu. Ale oproti ostatním, kteří mají jen výmluvy a strach z neznáma, ona opravdu koupila a byla tak připravena později inkasovat zisk.

Jak se říká: Štěstí přeje připraveným. 

 

Zahodila veškeré své strachy. Zapomněla na “co když”…

Prostě koupila. Využila cizích peněz – hypotečního úvěru a s mou pomocí si koupila svůj první byt v životě.

Teď má vystaráno. 

Za vydělané peníze si kupuje svůj druhý byt. Tentokrát ale za hotové a to ve městě, ve kterém se narodila, v Prostějově. Dál pracuje na poště, pobírá podprůměrný plat, ale bydlí a bude bydlet ve svém – nemusí platit vysoký nájem, ani hypotéku.

Paráda, že?

Z toho, co vydělá, ukrojí jen malou část kolem 3 000 Kč na platbu společných poplatků do společenství vlastníků jednotek, elektřinu a plyn. Zbytek peněz jí zbyde na život, na zábavu, na cestování

Potřebujete pouze 2 věci: Překonat strach a dojít si pro radu

Zdá se vám, že Terčin příběh je jak fata morgána? Podobných i krásnějších jsou desítky i stovky. Jenom já jsem takových krásných příběhů realitního investování za svou realitní kariéru viděl stovky.

To jsme my, Češi: O úspěších a vydělaných penězích prostě nemluvíme. Raději informujeme o negativech: o neplatících nájemnících; o už 3 roky se blížící realitní krizi, která stále nedorazila; o zkrachovalých investičních společnostech; o problémech… 

Přitom stačí jenom tyhle 2 hlavní věci: 

Překonat obavy z dluhu a vědět, kde si nechat dobře poradit. 

A já mám pro vás jednoduchý recept: Knížku plnou zkušeností, tipů a rad pro investování do nemovitostí. 

Klikněte SEM a kupte si knížku Jak se stát milionářem za minimum práce – 16 důvodů, proč se vyplatí investovat do nemovitostí>> 

BONUS: Koupí získáte vstup do uzavřené členské sekce realitních investorů. 

PS: Kdo dřív přijde, má knížku levněji.