Víte jak postupovat při koupi pozemku?

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

Možná se právě teď nacházíte ve stejné situaci jako před časem i Pavel. Hledáte stavební pozemek a ne a ne najít ten správný. Je to zapříčiněno „špatným realitním trhem“ nebo děláte něco špatně?

Podívejte se následující video ve kterém vám Pavel popíše své zkušenosti a poradí vám, jak postupoval on při hledání a následné koupi svého pozemku za Prahou.

Je pravdou, že jeho cesta byla poněkud zdlouhavá. Možná měl smůlu na realitní kancelář, která tehdy pozemky prodávala, možná celý proces prodloužil i fakt, že majitel pozemků pobývá část roku v USA, možná mohl zkusit využít služeb makléře, kterému by zadal přesné požadavky a ten by hledal pozemky za něj.

 

Tak nebo tak, dopadlo to dobře.

 

Pavel má svůj vysněný pozemek na kterém může už brzo začít stavět svůj rodinný dům. A to svépomocí. Celou stavbu bude Pavel krok po kroku dokumentovat, psát články, natáčet instruktážní videa a pro zájemce také pořádat živé workshopy přímo na stavbě. Více o jeho projektu, který nese název STAVBA DOMU SVÉPOMOCÍ ŽIVĚ, se dozvíte v našem prvním videu, o kterém jsem také napsal krátký článek: zde je odkaz.

Ve videu jsem slíbil, že vám uvedu pár instruktážních bodů, na co si dát pozor při koupi pozemku. Určitě se podívejte na tento článek: Na co si dát pozor při koupi pozemku pro stavbu rodinného domu, který napsal můj kolega Radek Švec, jenž se již 10 let specializuje právě na prodej pozemků a stavbu rodinných domů. V článku najdete i nejčastější dotazy kupujících před koupí pozemku. Jestliže hodláte kupovat pozemek nebo stavět dům, Radkův článek byste neměli přejít mávnutí rukou, ty 4 minuty čtení vám za to určitě stojí.

Pokud vás zaujala lokalita Rostoklat a chcete se dozvědět více o pozemcích, je mi ctí, že vás můžu odkázat na stránky pozemků, a to pozemkyrostoklaty.cz

Víte jak postupovat při koupi pozemku

Zdroj obrázku: http://cestyapamatky.cz/img/foto/f/img_1843.jpg

Pavel nás seznámil s panem majitelem a ten se po naší schůzce rozhodl, že vypoví smlouvu s předchozí realitní kanceláří, která neprodala jediný jeho pozemek /kromě toho Pavlova, jehož koupi si vlastně Pavel realizoval sám/ a domluvil se na spolupráci se mnou a naší realitní kanceláří Makléři na doporučení.

Takže pokud vás pozemky 35 min. vlakem od Prahy zaujaly, mrkněte se na web pozemkyrostoklaty.cz

Pavel zmínil určité peripetie po předložení smluvní dokumentace od realitní kanceláře, která tehdy zajišťovala prodej pozemku. Co se na smlouvách Pavlovi nelíbilo a proč nakonec vyřešil obchod bez účasti realitní kanceláře /provizi jim ale zaplatil/ se dozvíte už v příštím videu, které se bude týkat právní stránky obchodu při prodeji, nebo koupi pozemků, na kterých ještě nejsou zbudovány všechny sítě.