Makléř vám ušetří spoustu času, vážně!

ZPĚT K VÝPISU ČLÁNKŮ

O čase už bylo okrajově pojednáno v ostatních bodech. Co skutečně obnáší samotný prodej nemovitosti a s čím se budete muset potýkat?

Představte si následující situaci: Chcete prodat byt a rozhodnete se postupovat bez realitního makléře. Nemovitost nafotíte, umístíte inzerát, to vše bez realitky, a v ideálním případě se pak začnou ozývat zájemci s žádostí o prohlídku. Z těchto lidí má ovšem jen velmi malá část o nemovitost vážný zájem – většinou se jedná o začínající makléře, kteří na vás tímto způsobem získají kontakt a následně se vás budou snažit přesvědčit o spolupráci. Samozřejmě i skuteční zájemci často volají s nejrůznějšími dotazy a požadavky. Vy tak denně vyřizujete řádově desítky až stovky telefonátů, což je s časově náročnější prací či rodinným životem neslučitelné.

Realitní makléř stráví prodejem jedné nemovitosti více než 50 hodin. Prodávající bez zastoupení realitkou musí obětovat téměř dvojnásobek času. Obecně trvá zhruba 5 měsíců, než je prodej se všemi náležitostmi vyřízen. Během této doby je nutné neustále s kupujícím komunikovat a dojednávat smluvní dokumentaci. Zde také nejčastěji dochází k odstoupení od prodeje, ať už kvůli sporům či kvůli tomu, že kupujícímu nebyl schválen úvěr. V případě, že si s kupujícím povahově vůbec nerozumíte, je navíc tato komunikace značně stresující a nepříjemná.

K uzavření platné kupní smlouvy je nutné, aby byl katastrálním úřadem proveden zápis vlastnického práva do katastru nemovitostí. Je zapotřebí podat návrh, jehož náležitosti jsou obsažené v § 4 zákona č. 265/1992 Sb. Dále trvá přibližně měsíc a půl, než katastrální úřad návrh akceptuje a přepíše vlastnické právo nemovitosti na nového majitele. V případě, že do prodeje zapojíte profesionálního realitního makléře, se vy po celou tuto dobu nemusíte starat prakticky o nic.

PROHLÍDKY BEZ STAROSTÍ

Vymezit si potřebný čas na provedení zájemců nemovitostí může být pro pracujícího člověka velmi obtížné. Pokud prodávanou nemovitost neobýváte, pouhým cestováním ztrácíte hodiny. Ještě větší množství času pak zaberou prohlídky samotné. Zkušený makléř dokáže uspořádat i více než osm prohlídek denně a časově se přizpůsobit tak, aby to maximálně vyhovovalo prodávajícímu i zájemcům.

Pokud to bude ve vašem zájmu, makléř zvládne organizovat prohlídky bez vašeho přičinění. Během nich zajistí nanejvýš profesionální přístup. Dokáže vyzdvihnout přednosti bytu či domu a přesně ví, jaké informace zájemcům sdělit, aby je co nejvíc zaujal. Majitel se tak vyhne případným nedorozuměním, kdy nechtěně prozradí i nepodložená či nepravdivá sdělení.

Přečtete si i další výhody spolupráce s realitním makléřem:
1. NEMOVITOST SE PRODÁ ZA VYŠŠÍ CENU
2. MAKLÉŘ PODPOŘÍ PRODEJ ÚČINNÝM MARKETINGEM
3. MAKLÉŘ ZAJISTÍ BEZPEČNÝ PŘEVOD